Sdílet

Batolárium

Bábkové divadlo na Rázcestí

28. 5. 2018, 11:00 – 11:25 Divadlo Polárka

Délka představení: 25 minut

Vhodné pro batolata od 10 měsíců do 3 let.

Představení Batolárium je interaktivní – plně respektuje neposednost dětí, zapojuje je do dění a pracuje s nimi. V jeho průběhu je dovoleno hýbat se, dotýkat se, zkoumat, slintat, prdět, smát se i plakat.

Vstupenky od 120 Kč

VYPRODÁNO
Batolárium, Bábkové divadlo na Rázcestí
Batolárium, Bábkové divadlo na Rázcestí

Různými formami Batolárií, inscenací pro nejmenší děti už od 0 roků, se evropští divadelní tvůrci zaobírají již od roku 1987. Hry pro nejmenší jsou zcela běžné v Itálii, Francii, Německu, Rakousku, Maďarsku, Polsku a v severských zemích.

Bábkové divadlo na Rázcestí se inspirovalo těmito pokrokovými evropskými tendencemi a jako první divadlo na Slovensku uvádí divadelní projekt pro batolata a jejich rodiče.

Divadlo pro nejmenší totiž není pouze o tvorbě představení, ale i o dialogu s důležitými osobami v životě malého dítěte – s jeho rodiči, nebo vychovateli. Právě ti rozhodují o tom, jaké podněty dítě přijme. Rodiče pro děti vytvářejí bezpečné místo, z něhož se dají podnikat výpravy do okolí, kde mohou poznávat a zkoumat nové věci.

Představení Batolárium je první částí projektu, který do dnešního dne obsahuje pět částí, Batolárium (2011), Akvabatolárium (2012), Farbatolárium (2013), Čiarkolárium (2015), Hmatuláci (2018).

Představení Batolárium je interaktivní – plně respektuje neposednost dětí, zapojuje je do dění a pracuje s nimi. V jeho průběhu je dovolena hýbat se, dotýkat se, zkoumat, slintat, prdět, smát se i plakat. Citlivě dětem představí svět divadla stvořený z živé hudby, zvuků, hlasů, pohybů, dotyků. Nabízí jim divadelní realitu, která pracuje se známým, bezpečným a srozumitelným.

Vhodné pro batolata od 10 měsíců do 3 let.

ZA CYKLUS BATOLÁRIÍ ZÍSKALO BÁBKOVÉ DIVADLO NA RÁZCESTÍ CENU HAŠTERICA 2015 ZA TVŮRČÍ ČIN V OBLASTI LOUTKOVÉHO DIVADLA (na festivalu Bábková Žilina 2015).

Účast na festivalech:
Kremnické gagy 2012, Bažant Pohoda 2013, Sztuka szuka malucha 2011, Poznań, PL, VyšeHrátky 2014, Praha, ČR, Festival KUK 2017, Praha, ČR.

S podporou MK SR.

Inscenační tým:

Režie: Monika Kováčová a. h.

Hudba a text písně: Tomáš Pohorelec a. h.

Výprava: Františka Fehérová a. h.

Režijní spolupráce: Marián Pecko

 

Hrají: Anna Zemaníková, Tomáš Pohorelec a. h.