Sdílet

Jsou místa oblíbená tmou

Naivní divadlo Liberec

25. 5. 2018, 17:00 – 17:50 Reduta

Inscenace je určena mládeži od 14 let a dospělému publiku.
Délka představení: 50 min

Divadelní instalaci dominuje scéna obrovského dřevěného stolu - ostrovu, kolem kterého diváci během představení sedí a na kterém se přímo na dosah jejich rukou odehrává celé představení.

Vstupenky od 120 Kč

VYPRODÁNO
Jsou místa oblíbená tmou, Naivní divadlo Liberec
Jsou místa oblíbená tmou, Naivní divadlo Liberec

Jsou místa oblíbená tmou, kde nikdy a nic na ostrovech se skrývá odlehlých.

Ráj je ostrov. A peklo též.

Experimentální inscenace vznikla na motivy knihy německé autorky Judith Schalansky, Atlas odlehlých ostrovů, která byla v roce 2009 vyhlášena Nejkrásnější německou knihou roku.

Autorka čtenáře ve své knize zavádí na padesát ostrovů, roztroušených ve všech oceánech světa. Každý z nich přináší krátký příběh s daným místem se pojící, který vzešel buď z tradovaných mýtů nebo z konkrétní, nezřídka historické události. Divadelní instalaci inspirované několika z nich dominuje scéna obrovského dřevěného stolu - ostrovu, kolem kterého diváci během představení sedí a na kterém se přímo na dosah jejich rukou odehrává celé představení. Hudbu k inscenaci složilo jedno z nejoceňovanějších uskupení na poli českého ambientu, Kora et le Mechanix. CD s kompletní scénickou hudbou je navíc součástí programu k představení.

O REŽISÉROVI:

FILIP HOMOLA (1969)

Loutkoherec, muzikant a režisér.

Po angažmá v Divadle Lampión v Kladně, v dnešním divadle Minor v Praze, v prešovské Babadle zakotvil v roce 1999 coby loutkoherec v Naivním divadle. Od té doby zde nastudoval téměř pět desítek rolí. Je zároveň členem respektovaného ambientního dua Kora et le Mechanix, věnuje se též skládání scénické hudby – v Naivním divadle například k inscenacím Budulínek, Čechy leží u moře a řadě dalších. „Místa“ jsou jeho druhým režijním počinem v NDL, tím prvním byla inscenace Pandemonium (2009).

Incenační tým:

Režie a koncepce: Filip Homola

Výprava: Kamil Bělohlávek

Hudba: Kora et le Mechanix

Dramaturgická spolupráce: Vít Peřina

 

Hrají: Miroslava Bělohlávková, Diana Čičmanová, Michaela Homolová, Dan Kranich, Adam Kubišta