Sdílet

Koukej, svět!

Divadlo Minor

27. 5. 2018, 13:00 – 13:45 Divadlo Polárka

„Voda. Oheň. Země. Vzduch. Rostliny. Zvířata. Člověk. Ale jak to spolu souvisí? Zorientovat se ve světě kolem nás není jednoduché ani pro dospělé a co teprve pro ty nejmenší! Co se stane, když z mraku prší, jak spolu rostliny rostou, jaký je vztah čápa, žáby a chameleona a spoustu dalších pozoruhodností se dětem hravě, pohybově a beze slov pokusí přiblížit tři mimové.“

Vstupenky od 150 Kč

VYPRODÁNO
Koukej, svět!, Divadlo Minor
Koukej, svět!, Divadlo Minor

Koukej, svět! je minorskou premiérou pantomimy jakožto žánru: „ Myslím, že Minor má krom jiného seznamovat děti s různými divadelními žánry a právě pantomima se zatím na jeho repertoáru neobjevila. Doufám, že bude příjemným zpestřením a třeba i inspirací...“ uvádí dramaturgyně inscenace Petra Zichová.

 

Režisér Radim Vizváry se však ve své nové inscenaci neomezuje pouze na klasickou „bílou“ pantomimu, ale využívá pestrou škálu scénických prostředků. Významnou roli zde hraje také hudba, jejímž autorem je Matěj Kroupa, který v Minoru řadu let působil jako skladatel a muzikant. O výpravu se postarala Lucia Škandíková, která s Vizvárym často spolupracuje. V inscenaci účinkují tři mimové Valéria Daňhová, Jakub Urban a Radim Vizváry – v Minoru se tedy objeví kromě nového žánru také nové tváře.

Inscenační tým:

Režie: Radim Vizváry

Výprava: Lucia Škandíková

Hudba: Matěj Kroupa

Dramaturgie: Petra Zichová

                                                                                                                                                            

Hrají: Valéria Daňhová, Jakub Urban a Anton Eliaš