Sdílet

Kříž u potoka

Slovácké divadlo

28. 5. 2018, 19:30 – 21:40 Mahenovo divadlo

Adaptace románu Karoliny Světlé pojednává o poslední generaci rodu Potockých. Rodu, který tíží skutky předků. Vražda a kletba. Je možné chmury a přízraky našich rodičů i dědů překonat? Prolomit temné vlny stínů minulosti? Je v nás ta běsnící vina minulosti navždy? Dokáže lidská láska bojovat ve vztahu, kde se muž ženě před očima mění z milujícího anděla ve zvíře?

Milostné drama z hlubokých úbočí hor. Hra o víře, síle a vztahu. Příběh, který je nevídaně o nás – o lidech žijících v rozežrané době. Každý má svůj pokus o důstojné bytí.

Vstupenky od 200 Kč

VYPRODÁNO
Kříž u potoka, Slovácké divadlo
Kříž u potoka, Slovácké divadlo

„Slýchalať za nocí těch strašlivých hlas pěstounův, kterak hlaholem sta zvonů kostelních čte z Písma svatého, že je pravé milování tvrdé jako peklo, neodolatelné jako smrt, že je nezalejí všecky na světě řeky a neuhasí všecky nebe a země vody, a ze srdce jejího šlehal nachový plamen milování takového. I volala všecky země řeky, a ony přihrnuvše se s hrozným
jekotem je zalíti nemohly, i volala všecky nebe i země vody, a ony na ně se vylily rachotem tisíce bouřek, ale nadarmo, neulily plamen srdce jejího.“

Příběh lásky z tvrdého života horských samot. Jaké to je, když Eva miluje až k hrobu, miluje tolik, co její silné srdce vydrží?

 

Režie: Martin Františák
Výprava: Eva Jiříkovská
Hudba: Nikos Engonidis
Pohybová spolupráce: Pavol Seriš
Dramaturgie: Markéta Špetíková
Dramatizace: Lenka Lagronová
Úprava: Martin Františák, Markéta Špetíková

Osoby a obsazení:

EVA Klára Vojtková
ŠTĚPÁN POTOCKÝ Zdeněk Trčálek
AMBROŽ POTOCKÝ Tomáš Šulaj
JÓZA POTOCKÝCH Drahomíra Hofmanová j.h.
MAŘIČKA Irena Vacková
DRUŽBA Josef Králík j.h.
MIKEŠ POTOCKÝ Jiří Hejcman
FRANÍK POTOCKÝ David Vaculík
SOUSEDKA Monika Horká
DÍVKA Barbora Nesvadbová
SOUSED Martin Hudec