Sdílet

Macbeth

Bulandra Theatre

27. 5. 2018, 19:00 – 21:20 Mahenovo divadlo

Pravděpodobně nejznámější dílo Williama Shakespeara vypráví odvěký příběh o vzestupu a pádu statečného vojevůdce, který – ač na bojišti vždy vítězem – je nakonec poražen svým vlastním svědomím.

Režie: Michal Dočekal

Vstupenky od 200 Kč

VYPRODÁNO
Macbeth, Bulandra Theatre
Macbeth, Bulandra Theatre

V osobité režijní úpravě význačného českého režiséra Michala Dočekala vznikla na jevišti rumunského divadla Bulandra výjimečná inscenace jednoho z nejklasičtějších kusů světové dramatiky. Archetypální příběh, v němž autor svým současníkům varovně odhaloval běsy lidské duše, dodnes ukazuje, jak se v člověku rodí zlo. Macbeth představuje jednu z nejsugestivnějších, nejsevřenějších, ale i nejkrutějších her slavného alžbětinského dramatika. Inscenace významného rumunského divadla Bulandra, která na jevišti spojuje divadlo, hudbu a tanec, otevírá před očima diváků příběh, jehož hlavní téma je i dnes více než aktuální.

 

Michal Dočekal

Umělecký šéf Činohry Národního divadla. Jako výrazná režijní osobnost se se svojí tvorbou prosadil i v zahraniční. V bratislavském Slovenském národném divadle např. nastudoval Tramvaj do stanice Touha. V budapešťském divadle Vígszínház uvedl inscenace Mikve (2010), Mistr a Markétka (2014) a Zločin a trest (2017), v Maďarském státním divadle v Kluži pak Kafkovu Ameriku (2015). Macbeth měl v rumunském divadle Bulandra svoji premiéru v lednu 2017.

autor: William Shakespeare

režie: Michal Dočekal

dramaturgie: Daniel Přibyl

technická režie: Mihaela Oance

scéna: Martin Chocholoušek

kostýmy: Hana Fischerová

choreografie: Arcadie Rusu

hudba: Ivan Acher