Sdílet

Poslední večeře

Dekkadancers

27. 5. 2018, 19:00 – 20:10 Městské divadlo Brno, ČS

Čeká vás příběh jedné velké zrady propletený drobnými historkami o gangsterech, vražedných kuchařích, tajných agentech a smrtící kráse ruských baletek. Přijďte se nabít nezkrotným tancem, živou hudbou, živým zpěvem i živým řevem, přijďte se zasmát i dojmout se všemi třinácti interprety.

Vstupenky od 350 Kč

VYPRODÁNO
Poslední večeře, Dekkadancers
Poslední večeře, Dekkadancers

Když se u jednoho stolu sejdou dva mafiánští bossové, nebudou určitě splácet účty jen za večeři. Čeká vás příběh jedné velké zrady propletený drobnými historkami o gangsterech, vražedných kuchařích, tajných agentech a smrtící kráse ruských baletek. Přijďte se nabít nezkrotným tancem, živou hudbou, živým zpěvem i živým řevem, přijďte se zasmát i dojmout se všemi třinácti interprety, přijďte ochutnat zbrusu novou delikatesu z DEKKA kuchyně!

Skupinu založili členové baletu Národního divadla Tom Rychetský, Viktor Konvalinka a fotograf Pavel Hejný, zpočátku pouze jako ventil svých uměleckých představ. Soubor byl tvořen kolegy – převážně členy souboru baletu Národního divadla, kterým spolupráce na autorských představeních skupiny přinášela nejen osobní ale i profesní realizaci.

Kromě choreografií vznikají v produkci DEKKADANCERS i rozmanité eventy zahrnujíc příležitostné show módních návrhářů nebo rockových kapel.  Soustavnější spolupráce je pojila s populární českou hudební skupinou Tatabojs. Otevřený, umělecky regulovaný proud energie strhnul jinak disciplinované profesionály i k natočení tanečních a hudebních klipů včetně dance for camera.  Filmová verze Janáčkovy Sinfoniety získala 1. cenu v mezinárodní video-art soutěži. 

Repertoár a historie DEKKADANCERS  jsou velmi rozmanité a zahrnují např. kritikou ceněnou abstrakci Bezpředmětná křehkost (2008) Toma Rychetského, introspektivní Shutdown Agony (2011) – dílo dalšího člena DD Tomáše Červinky, nebo Side Effect (2010) – emocionální dynamickou choreografii na téma mezilidských vztahů. DEKKADANCERS ale zásadně tíhnou k humoru, parodii a mystifikaci, což dokládá např. Kill de Bill (2011) nebo Deka po dekou (2011), oceněná mimo jiné na Přehlídce české taneční tvorby Cenou za humor.

Mimo díla „kmenových“ tvůrců skupina na repertoáru stále uvádí např. choreografii Černé mraky nepláčou od Jiřího Pokorného, českého tanečníka a choreografa působícího v Holandsku.

DEKKADANCERS od roku 2015 umělecky vede Štěpán Pechar, Marek Svobodník a Ondřej Vinklát jako tzv. druhá generace, jejichž choreografie momentálně tvoří také součást repertoáru souboru. Na podzim roku 2017 vytvořili ve spolupráci s režisérem Štěpánem Benyovszkým inscenaci Poslední večeře.

Skupinu působící na české taneční scéně od roku 2009 měli možnost shlédnout diváci nejen v České Republice, ale také v Německu, Rakousku, Rumunsku aj.

Inscenační tým: 

Scénář a režie: Štěpán Benyovszký

Námět: Štěpán Benyovszký a DEKKADANCERS

Choreografie: Štěpán Pechar, Ondřej Vinklát, Marek Svobodník 

Hudba: DEKKADANCERS ve spolupráci s Janem Šiklem

Scéná a kostýmy: Pavel Knolle

 

Tančí: Alina Nanu, Morgane Lanoue, Tereza Kučerová, Kristína Kornová, Ivana Mikešová, Marek Svodobník, Ondřej Vinklát, Štěpán Pechar, Mathias Deneux, Adam Sojka, Alex Sadirov, Tomáš Kopecký, Matěj Šust