Sdílet

Přes ploty

Slovácké divadlo

25. 5. 2018, 19:30 – 21:20 HaDivadlo

Režie: Michal Skočovský

Délka představení: 1 hod 50 min

Divadelní adaptace e-mailové korespondence v režii Michala Skočovského je unikátním dokumentem možností a mezí toho, jak jsou si dva zcela odlišní lidé schopni porozumět.

Vstupenky od 200 Kč

VYPRODÁNO
Přes ploty, Slovácké divadlo
Přes ploty, Slovácké divadlo

„Plot, kam se jen podíváš,“ zní povzdech slovenského sociologa, dokumentaristy, někdejšího disidenta a jednoho z autorů předlohy Fedora Gála. Gál tím míní „ploty“ mezi jednotlivci i mezi celými společenskými skupinami. Má s nimi velmi cenné zkušenosti:překonávání takových – především názorových – plotů prostřednictvím dialogu je totiž jeho životním tématem. A tak když Gálovi jednoho dne přijde e-mail od anonymního národního socialisty Matěje plný nejrůznějších výpadů proti jeho židovskému původu, nesmaže jej, ale se vší vážností na něj odpoví. Tím začne už bezmála deset let trvající dialog, v němž se jeho protagonisté urputně a s velkým zaujetím přou o odpovědi na otázky, jež považují za klíčové pro naše společenství. Je evropská civilizace stále nositelkou specifických hodnot? Sdílíme coby společnost nějakou vizi?

Divadelní adaptace jejich e-mailové korespondence v režii Michala Skočovského je unikátním dokumentem možností a mezí toho, jak jsou si dva zcela odlišní lidé schopni porozumět. Matěj je chytrý, zvědavý, sečtělý, provokující, klade Fedoru Gálovi bystré otázky – a tu a tam zpochybňuje počet Židů zavražděných během holokaustu. Je to důvod, abychom s ním přestali mluvit?

Překlad: Miroslav Zelinský

Režie: Skočovský
Adaptace: Martin Kubran, Skočovský
Scéna: Skočovský
Kostýmy: Kateřina Doleželová
Hudba: Ondřej Švandrlík
Dramaturgie: Markéta Špetíková

Osoby a obsazení:

Petr Čagánek
Monika Horká
Pavel Hromádka
Martin Hudec
David Macháček
Pavel Majkus
Barbora Nesvadbová
Petra Staňková
Jaroslava Tihelková